Protislnečné fólie

Solárne fólie zabraňujú prehrievaniu interiérov počas letných mesiacov tým, že odrážajú až 80 % solárnej teploty a IR žiarenia naspäť do vonkajšieho priestoru. Stabilizujú teplotné podmienky v presklených miestnostiach. Fungujú ako pasívna klimatizácia, (zo skúseností cca 2 až 3°C v miestnosti menej ). A spolu s aktívnou klimatizáciou vytvoria výraznú úsporu energetických nákladov. Solárne fólie napriek miernemu tieneniu zaručujú, že podmienky v interiéri zostávajú prirodzene svetlé pre pohodlné videnie. Navyše, fólie obsahujú UV filter, čím sa predlžuje životnosť nábytku a textílií, napríklad vo výkladoch. V aktuálnej klimatickej situácií sa inštalujú prevažne exteriérové protislnečné fólie, kde nedochádza k prehrievaniu okenného medzipriestoru. Poskytujú najrýchlejšie a cenovo dostupné riešenie teplotného nepohodlia v interiéroch.

UPOZORNENIE : Protislnečné fólie sú jednostranne nepriehľadné. Zrkadlenie je podmienené rozdielom svetlej a tmavej strany prostredia. To znamená, ak po zotmení na konci dňa ( v zime 16:00 hod.) v miestnosti zasvietite, zrkadlo sa pretočí do miestnosti a z vonku je vás vidieť. Sú potrebné žalúzie, alebo záves.

Bezpečnostné fólie

Sú vyrábané z vrstveného polyesteru o nominálnych hrúbkach 100, 175, 200 a 300 mikrónov (čo je až 0,35 mm). 

Bezpečnostné fólie 100 až 200 mikrónov robia sklo pevnejším a pôsobia ako ochrana pred vysypaním črepov pri rozbití skla a pred následným poranením. Je často využívaná v školských zariadeniach a vo výrobných priestoroch, najmä pri výrobe potravinových produktov. Zabezpečujú sa s ňou všetky sklenené plochy, ktoré by pri prípadnom rozbití mohli svojimi črepmi spôsobiť zranenia, alebo kontaminovať výrobu a tým následne ohroziť ľudské životy a zdravie. 

Bezpečnostná fólia 300 mikrónov spĺňa kritéria pre bezpečnosť, ochranu majetku a osôb, proti vandalizmu, pokusom o násilné vniknutia do objektov tým, že spevňujú sklenenú výplň na oknách alebo sklenených dverách. Sklenená výplň zostáva v ráme okna a nevysype sa na zem. V prípade pokusu o vlámanie to predĺži čas potrebný na vniknutie do objektu a poskytne bezpečnostnej službe čas na zásah. Je testovaná podľa EN 356 v bezpečnostnej kategórie P2A a je uznávaná poisťovňami.


Privátne fólie

Fólie sú obojstranne nepriehľadné. Používajú sa k čiastočnej, alebo úplnej nepriehľadnosti cez sklenené plochy do miestností. Privátne fólie zabezpečia dostatok súkromia v ordináciách, kúpeľniach, toaletách, aj pri nízko umiestnených oknách, napríklad pivničné priestory a garáže. Inštalujú sa z vnútornej strany okien a dverí všade tam, kde je treba odstrániť výhľad do miestnosti cez sklenené plochy pri zachovaní maximálneho prestupu svetla. Cenovo a časovo dostupnejšia verzia ako pieskové a mliečne sklo z výroby. Pri zmenách funkcionality miestností sa dajú rýchlo aplikovať alebo odstrániť. Nie je potrebné meniť a vyhadzovať sklo staré za nové.

Druhý titulok

Pripravujeme

Výber fotografií hotových prác

Vytvorte si webové stránky zdarma!