FÓLIE NA BUDOVY

REFLEXNÉ ( REZIDENČNÉ ) FÓLIE EXTERIÉROVÉ
Inštalujú sa na vonkajšiu stranu okien. Sú opatrené mikrovrstvou kovu, ktorá dáva fóliám maximálnu schopnosť odrážať slnečné lúče do vonkajšieho priestoru a zároveň znemožňujú priehlad do interiéru pri zachovaní priehladnosti obráteno z miestnosti von. To však do okamihu, kedy sa pomery svetla obrátia (POZOR - v noci po rozsvietení svetla je vidieť do miestnosti). Vďaka týmto vlastnostiam sa môžu použiť na všetky druhy a veľkosti okien bez obmedzenia. Dodávajú objektom dokonalý vzhľad a majú vysokú odolnosť voči vonkajším atmosférickým vplyvom. Nevýhodou tejto fólie je zabránenie prieniku slnečnej energie (tepla) do miestnosti v zimnom období a zároveň jeho priepustnosť v letnom období z miestnosti do ovzdušia…

 

REFLEXNÉ (REZIDENČNÉ) FÓLIE - INTERIÉROVÉ
Inštalujú sa na vnútornú stranu okien. Majú podobné vlastnosti ako exteriérové fólie, ale s obmedzením inštalácie v závislosti na prostredí, rozmeroch, materiáli rámu a upevnení okien. Pri nedodržaní všetkých faktorov môže dôjsť k prasknutiu skla… Výhodou je tzv. skleníkový efekt alebo teplo sa od fólie nalepenej na skle odráža späť do miestnosti, kde znovu ohrieva vzduch.

 

PRIVÁTNE FÓLIE INTERIÉROVÉ
Inštalujú sa z vnútornej strany okien. Sú to mliečne, nepriehladné fólie, ktoré však zachovávajú priepustnosť viditeľného svetla. Dodávajú sa v odtieni bielom alebo striebornom. Môžu slúžiť ako náhrada pieskovaného skla. Použitie - nemocnice, sociálne zariadenia, kancelárie, prepážky v obchodoch a bankách.

 

OCHRANNÉ FÓLIE
Inštalujú sa z vnútornej strany okien. Sú vhodné tam, kde stačí presklenú plochu len ochrániť proti náhodnému rozbitiu. Časti rozbitého skla zostávajú fixované na fólii a nemôže dôjsť k zraneniu osôb odletujúcimi črepinami. Použitie - školy, škôlky, kancelárie a výrobné priestory. Vyrábajú sa v čírom prevedení a tiež aj ľahko zafarbené s rôznymi odtieňmi priepustnosti.

 

BEZPEČNOSTNÁ SECURITY FÓLIA
Inštalujú sa z vnútornej strany okien. Tieto bezpečnostné fólie sú zložené z dvoch a viacerých vrstiev. Čím viacej vrstiev, tým je fólia odolnejšia na prerazenie. Tieto fólie majú zabrániť nielen rozbitiu a vysypaniu skla, ale hlavne zabrániť prieniku nežiadúcich osôb do interiéru. Vyrába sa len v čírom prevedení.

K týmto fóliám sa prikladá atest osvedčenie - IKATES certifikát P1A č. 02/220 Bezpečnostná skúška podľa normy ČSN EN 356 - ktorú rešpektujú poisťovne vyžadujúce zabezpečenie pri uzavieraní poistných zmlúv.

UPOZORNENIE: Bezpečnostný atest sa vzťahuje len na fólie, ktoré sú odborne nainštalované na správny druh skla. Montážna firma ručí za správne a odborne nainštalované fólie, vrátane použitého materiálu a hrúbky skla. Vydanie atestu a jeho dalšie použitie je podmienené absolvovaním školenia inštalácie bezpečnostných fólií!!!

 

ANTI - UV FÓLIE INTERIÉROVÉ
Inštalujú sa z vnútornej strany okien. Tieto fólie majú špeciálne UV filtre, ktoré zabraňujú poškodeniu (blednutiu) vystaveného tovaru vo výkladoch, archívoch a múzeách.

UPOZORNENIE: Neexistuje fólia, ktorá by 100% zabránila poškodeniu vystavovaného tovaru a exponátov. Doporučujeme preto pre dosiahnutie väčšieho efektu ochrany kombináciou dvoch fólií z dôvodu zabránenia prieniku tiež tepelnej energie do interiéru, ktorá má veľký vplyv na poškodenie.

 

EXTERIÉROVÉ + INTERIÉROVÉ FÓLIE NA PLASTY
Metalux - inštaluje sa z vnútornej alebo vonkajšej strany okien. Je vyrobená zo samolepiacej priehladnej metalizovanej vinylovej vrstvy. Tento produkt je špeciálne vyvinutý pre polykarbonáty, GRP (plastové okná, plastové číre dosky).